Když jsi lachtan, tak si zaleskej

1/17/2016 Maya Maylu 0 Comments

*tlesk, tlesk, tlesk*

Zajímavý nadpis chápu, 
tohle téma mne napadlo při jedné úsměvné scéně v práci při jedné noční směny. To víte tři ráno, vedení v tahu, tak mají myšky (v našem případě skupinka 7 lidí a jedné šáblé sovy) mají pré. A jak se nejlépe obrnit proti únavě než hrou? A jelikož je naše sebranka směsicí Česko-polského zvěrstva je zábava o to větší. 
Tehdy mi vlastně došlo jaké štěstí mám svým způsobem mám.Ne vždycky se totiž v práci narazí na kolektiv, se kterým si sednete. Na naší směně je to přímo ukázkový příklad. Máme tam tři tábory, manuální práce (více označování jako ruční), polo-automatická linka (zkráceně jenom linka) a kabelomaty.

*kolegyně o velké můře opravdu velké můře* 
- Polib ho, třeba to je princ. -
 Není. 
- Jak to víš? 
- Nemá pod sebou koně.

Ručnímu je naprosto jedno kdo si co myslí, nehledí na statistiky práce jiných a boha jeho chraň aby to ke všemu sáhodlouze rozebíralo. Všude samý vtípek a na odreágování se sem tam proletí nějaký ten kousek materiálu (který se potom poctivě sebere ze země a hodí zpět do přepravky). Skupinka mezi sebou komunikuje, rozebírá jídlo (to převážně kolem 7 - 8 hodiny před přestávkou :D a-lá vaříme s červenou směnou), nebo se hrají hry. Anebo nás kolegové pořád zkouší přesvědčit, že WoWko je tou nejlepší hrou na světě. (Pche, a to nehráli ani Skyrim, Fallout, Zaklínače a ani FarCry).
Na druhé frontě tu je linka. Tam je ticho, pořád vrhají nenávistivé pohledy na tabulky směnového plánu. Pomlouvají všechno a všechny za zády (i členy jejich vlastní skupiny). Několika jedincům tam smrdí všechno, i jogurt (ale o tom později, na to se připravuje samostatný článek). Nevím nedokázala bych se tam představit.
No a pak tu je kabelomat, kdybychom kolem nich neprocházeli na svačinu tak ani nevíme, že tam někdo je. :D

Díky tomu jsme si vytvořili menší rituály. Například:
V sedm hodin, před první přestávkou, vaříme. Prostě si kecáme o žrádýlku. A vždycky se nějaké téma najde. Ať už se jedná o svatbu, pohřeb nebo polévky. Jedna z kolegyň se drží dělné stravy tak někdy se člověk i něco zajímavého přiučí.
Při krizích - většinou od třetí do páté hodiny -  si zpíváme, hrajeme hry, nebo vyprávíme vtipy. Není totiž nic horšího než spící zaměstnanec u svářečky. To pak všechno bouchá, prská a hromadí se kusy. Nehledě na to, že  přibližně v tuto dobu nám začíná lehounce hrabinkat. (Viz některé úlovky na Twitteru s heštegem #sovavpraci nebo #sova_v_praci)

"Já být mozky žeroucí zombie, tak tě obejdu a hledám dál." - aneb jak říci kolegovi, že je blbej jako tágo
 Zkráceno podtrženo: Ne neměnila bych to ani za zlatý prase a nahého Geralta z Rívie v posteli s čokoládovým dortem.

- Kdes byla? 
- Na záchodě. 
- A co tam? 
- (co se asi na wc dělá) Přesvědčovala jsem homofobniho leprikona, že je gay.


Zdroj obrázků: Strejda Google

0 komentářů :